A store sells jellybeans at a fixed price per gram. The price for 250 \mathrm{~g} of jellybeans is \$ 7.50. What mass of jellybeans sells for \$ 1.80 ?
Answer Choices
A. 6 \mathrm{~g}
B. 54 \mathrm{~g}
C. 60 \mathrm{~g}
D. 120 \mathrm{~g}
E. 190 \mathrm{~g}